اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی

farabin تیر ۳۱, ۱۳۹۹ 14 دیدگاه

اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی و مهاجرت به کشور اسلواکی چرا مهم است ؟ کشور اسلواکی یکی از بهترین کشور ها جهت ورود به اروپا می باشد به همین دلیل بسیاری از مهاجران که قصد اقامت در کشور های اروپایی را دارند اسلواکی را دروازه ورود به اروپا قرار می دهند . این انتخاب هم دلایل بسیار زیادی دارد که البته آسان بودن شرایط و قوانین برای مهاجران در این کشور آن را به دروازه اروپا تبدیل کرده است .

موسسه همراهان با فعالیت تخصصی در زمینه اقامت اسلواکی و مهاجرت به این کشور ، آماده ارائه مشاوره به عزیزانی است که قصد اخذ اقامت این کشور اروپایی را دارند .

وجه تمایز موسسه همراهان نسبت به سایر دست اندرکاران در زمینه اقامت، علاوه بر خدمات VIPدر حوزه اقامت ،مشاوره های تخصصی در زمینه سرمایه گذاری، راه اندازی کسب کارهای کوچک و همین طور مشاوره و انجام صادرات و واردات کالا از ایران و بلعکس به اروپا بنا به درخواست متقاضی و حتی درصورت تمایل متقاضی طی کردن مراحل اداری استخدام وی و یا همسر در شرکتهای دیگر بدون منع قانونی است .

موسسه همراهان گروه ، با فعالیت تخصصی در زمینه اقامت اسلواکی و مهاجرت به این کشور ، آماده ارائه مشاوره به عزیزانی است که قصد اخذ اقامت این کشور اروپایی را دارند .

ايران : ٠٢١۸۸۴۰۸۸۴۲   ☎️     ۰۲۱۸۸۴۱۳۵۳۴

اسلواكی :   00421904223456

در این مقاله چه خواهیم خواند :

شناخت کلی در رابطه با کشور اسلواکی

تفاوت و بررسی کامل اتحایه اروپا و شینگن

اسلواکی از لحاظ اقتصادی

مزایای اقامت اسلواکی

انواع اقامت اسلواکی و روش های مناسب

هزینه های موجود در کشور اسلواکی (مسکن ، خوراک و … )

اقامت موقت و دائم اسلواکی

انواع روش های اخذ اقامت اسلواکی

اقامت از طریق کار

اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت ازدواج

اقامت پناهندگی

اقامت اسلواکی

موسسه همراهان گروه ، اخذ اقامت اسلواکی

کشور اسلواکی کجاست ؟

کشور اسلواکی کشوری محصور به خشکی واقع در بخش مرکزی اروپا می باشد . جمعیت این کشور در حدود 5.5 ملیون نفر بوده و پایتخت ان شهر براتیسلاوا می باشد که یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا نیز هست  .

واخد پول رسمی این کشور یورو می باشد که البته در سال 2009 بود که کشور اسلواکی به منطقه یورو پیوست و واحد پولی خود را رسما یورو اعلام نمود . زبان رسمی این کشور نیز اسلوواک می باشد گرچه اسلواکی از جمله کشور هایی است که مردمان ان به حداقل دو زبان مسلط هستند و زبان دوم انها انگلیسی می باشد جرا که تدریس در برخی دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می گیرد .

این کشور از لحاظ جغرافیایی از سمت غرب با جمهوری چک و اتریش ، از سمت شمال با لهستان ، از شرق با کشور اوکراین و از جنوب با مجارستان همسایه است . این کشور همانطور که گفته شد در سال 2009 به منطقه یورو پیوسته و در سال 2004 نیز وارد اتحادیه اروپا شده است .

اتحادیه اروپا چیست ؟

اتحادیه اروپا درواقع بک اتحادیه سیاسی و اقتصادی است که 28 کشور با هم در آن هم پیمان هستند . این کشور ها در واقع در یکسری قوانین و فرآیند ها با همدیگر هم پیمان هستند و همانند هم عمل می کنند .

برای مثال واحد پولی در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا یورو می باشد . شهروندانی که در کشور های عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنند می توانند به راحتی در کشور خود یا سایر کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا هستند به تحصیل و کار و … بدون هیج مشکلی مشغول شوند . اما این امر فقط برای کشور های عضو اتحادیه صدق می کند .

شهروندانی که در اتحادیه اروپا قرار دارند می توانند به راحتی در منطقه شینگن تردد کنند اما تمام کشورهای عضو اتحادیه در منطقه شینگن قرار ندارند . 22 کشور از کشور های عضو اتحادیه اروپا عضو ناتو هم هستند .

نهادهایی همچون شورای اروپایی ، شورای اتحادیه اروپایی ، کمیسیون اروپا ، بانک مرکزی اروپا و … جز نهادهای اصلی اتحادیه اروپا هستند . به عنوان یک اتحادیه مستقل شکل گرفته است اما این مستقل بودن به معنی استقلال کامل نیست !

اما منطقه شینگن کجاست ؟

منطقه شینگن درواقع کشورهایی هستند که توافقنامه شینگن را امضا کرده اند . درواقع شهروندان این کشور ها بدون محدودیت و بدون اخذ ویزا و … بدون کنترل مرزی می توانند آزادانه در بین کشورهای منطقه شینگن تردد کنند از کشوری به کشور دیگر بروند . در حال حاضر 26 کشور در منطقه شینگن قرار دارند اما لزوما همه کشور های اتحادیه اروپا عضو پیمان شینگن نیستند و چند کشور اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند ولی اکثریت انها وجود دارند . در بخش زیر این دو حوزه را با تفکیک کشور ها ذکر کرده ایم :

کشور های عضو اتحادیه اروپا شامل :

آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، یونان ، چک ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، بلغارستان ، دانمارک ، فنلاند ، اسلواکی ، ایرلند ، کرواسی ، لیتوانی ، اسلونی ، لتونی ، استونی ، قبرس ، لوکزامبورگ ، مالت

کشور های عضو شینگن شامل :

آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان ، هلند ، بلژیک ، یونان ، چک ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، دانمارک ، فنلاند ، اسلواکی ، لیتوانی ، اسلونی ، لتونی ، استونی ، لوکزامبورگ ، مالت ( غیر اتحادیه اروپا : سوئیس ، نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین )

حوزه شینگن

منطقه شینگن

پس همانطور که مشاهده می کنید برخی کشور ها که عضو اتحادیه اروپا هستند د منطقه شینگن قرار ندارند و همینطور بری کشور ها که در اتحادیه اروپا قرا ندارند در حوزه شینگن قرار گرفته اند پس اندکی تفاوت بین کشور های این دو حوزه وجود دارد .

کشور های اتحادیه اروپا که عضو شینگن نیستند : رومانی ، بلغارستان ، ایرلند ، کرواسی ، قبرس

کشور های غیراتحادیه که عضو شینگن هستند : سوئیس ، نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین

اسلواکی را کمی بهتر بشناسیم !

اقامت اسلواکی دلایل زیادی دارد یکی از این دلایل شرایط خوب و به دور از تنش خود این کشور است . این کشور ، کشوری آرام ، به دور از جنگ و خون ریزی داخلی و تظاهرات است .

کشوری 100% دمکرات و مشهور به سرزمین قصر های افسانه ای . دارای غارها و رودخانه های متعدد و جنگل های وسیع و زیبا می باشد  مردمان این کشور بسیار خون گرم و روشن فکر هستند ، به دور از هرگونه نژاد پرستی و عاشق ایجاد روابط اجتماعی هم با مردم خود و هم با اتباع خارجی می باشند . از این جهت کشوری هم توریست پسند و هم مهاجر پذیر هستند .

تحلیل گران اقتصادی کشور اسلواکی را بهترین کشور برای سرمایه گذاری می دانند که علت ان هم موفقیت های اقتصادی و کاری در این کشور است . این کشور پتانسیل بسیار خوبی در زمینه های فناوری اطلاعات و همچنین عمران و شهرسازی دارد . یکی از بهترین راه ها که در مقالات و سایت هم راجب انها بسیار بحث شده است اخذ اقامت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت است که همین موضوع تسهیل کننده اقامت می باشد و ناشی از شرایط مناسب اقتصادی در این کشور می باشد .

اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی ، اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

این کشور از تجزیه کشور چکسلواکی به دو کشور چک و اسلواکی بوجود امده است . تورم در این کشور در حال حاضر در حدود 1/8 درصد است . حمایت های بخش خصوصی از فعالیت ها بسیار زیاد بوده و شما 2 سال پس از مالکیت هر چیزی از پرداخت مالیات در این کشور معاف هستید .

مالکیت برای اتباع خارجی طبق سند رسمی این کشور کاملا قانونی است . داشتن گواهینامه 15 ساله اروپا بر اساس گواهینامه کشور ایران کاملا مقدور می باشد و نیاز به هیچ ازمونی نیست و براحتی می توان تا 15 سال صاحب گواهینامه شد .

همچین کشور اسلواکی جز 5 کشور نخست اتحادیه اوپا می باشد . در این کشور اکثر جوانان تحصیل کرده و تحصیلات آکادمیک دارند و مسلط یه زبان انگلیسی می باشند . همچنین سومین کشور در زمینه دسترسی به اینترنت با سرعت بالا می باشد .

اسلواکی

همچنین امنیت بالای اجتماعی ، خدمات رفاهی مناسب ، زیر ساخت های شهری اصولی ، زمینه را برای مهاجرت فراهم کرده است .

جالب است بدانید اسلواکی با اسلوونی ، استونی ، لتونی و لیتوانی تنها کشور های کمونیست سابق هستند که هم اکنون هم زمان عضو اتحادیه اروپا ، منطقه یورو ، منطقه شینگن و ناتو هستند .

بیش از 80% از جمعیت این کشور اسلواکی تبار هستند . 10% بدون دین هستند و 10% هم نامشخص و 80% مسیحی هستند و اکثر پیرو کاتالویک .

از لحاظ مقیاس 127 امین کشور جهان می باشد . همانطوز که گفته شد این کشور دروازه ورود به اروپا می باشد .

اسلواکی از لحاظ اقتصادی

کشور اسلواکی همانطور که بالاتر هم گفته شد از لحاظ اقتصادی رشد بسیار مناسبی داشته است . این کشور از لحاظ رشد در زمینه اقتصاد در سال 2019 سومین کشور اروپا بود . این رشد از لحاظ سرمایه گذاری هایی بوده است که خارجی ها در این کشور نمودند .

هزینه پایین تولید ، نیروی کار متخصص و حمایت های دولتی زمینه رشد را همواره فراهم نموده است . پس با این حساب این کشور یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاران خارجی است .

شرکت هایی مثل پژو ، سیتروئن ، فولکس و … سامسونگ ، ال جی ، سرمایه گذاری های خوبی نموده و نمایندگی های خود را در این کشور دایر نموده اند . اقامت اسلواکی از این حیث و از نظر سرمایه گذاری بسیار عالی است .

جالب است بدانید بیشترین تعامل اقتصادی و معاملاتی اسلواکی با کشور آلمان است و اکثر خودروسازان در ان نمایندگی دارند .

مزایای اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی مزایای بسیار زیادی دارد که در این بخش به چند مورد مهم از انها اشاره می کنیم :

سفر بدون ویزا به تمامی کشور های حوزه شنگن

داشتن کسب و کار و تجارت در اروپا ، افتتاح حساب بانکی ، تحصیل در کلیه کشور های شینگن

خرید خودرو و ملک به نام خود شخص با سند رسمی در تمام کشور های اتحادیه

اخذ آسان ویزا امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلستان از سفارت انها در اسلواکی

اخذ اقامت شینگن یعنی همان کارت اقامت اروپا و ارسال دعوت برای دیگران جهت دریافت ویزا شینگن

اقامت اسلواکی یک مزیت خوب برای ایرانی ها دارد . باتوجه به اینکه فاصله پایتخیت اسلواکی با پایتخت اتریش که همان وین می باشد در حدود 70 کیلومتر است . این امر باعث دسترسی آسان و سریع به ایران توسط پروازهای مستقیم تهران وین می شود که روزانه حداقل یک پرواز مستقیم رفت و برگشتی تهران و وین وجود دارد .

دسترس راحت تر به سفارت ایران در اتریش که یکی از قدرتمند ترین سفارت های ایران در خارج از کشور است .

امکان سفر آسان و بی دردسر به 28 کشور اروپایی همانند سفرهای استانی داخل ایران

امکان داشتن بیمه درمانی با پوشش ها و امکانات مختلف

تحصیل آسان در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور های اروپایی

اجتماع اسلواکی

انواع اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی همانطور که بالاتر هم اشاره شد آسان تر است و دلیل ان هم شرایطی است که این کشور برای اخذ مهاجت از روش های مخالف وضع نموده است .

برای مثال این کشور برای ثبت شرکت و با تحصیل محدودیت های زیادی تعیین نکرده . ثبت شرکت جهت اخذ اقامت اسلواکی از پرطرفدارترین راه های اخذ اقامت از سال های 2015 تا 2019 بود .

شما می توانید با حداقل شرایط در اسلواکی ثبت شرکت نمائید و یا اقامت برای تحصیل بگیرید . البته شرایط هریک از این اقامت ها ، مدارک مورد نیاز و .. در ادامه توضیح داده خواهد شد .

بدون محدودیت سنی و با حداقل مدرک تحصیلی و حتی گاها بدون داشتن مدرک زبان می توانید ثبت شرکت نموده و اقامت اروپا دریافت نمائید .

بهترین روش ها جهت اخد اقامت اسلواکی می تواند سرمایه گذاری ، تخصیل و کار باشد . سرمایه گذاری هم می تواند از طریق ثبت شرکت ، کارآفرینی ، خرید اوراق و … باشد .

دانشجویان نیز می توانند پس از طی مراحل تحصیل نسبت به ورود به بازار کار در این کشور اقدام کنند . البته که ثبت شرکت در اسلواکی یکی از ارزانترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت قانونی اروپا و دریافت پاسپورت اروپا بعد از دریافت اقامت دائم اسلواکی می باشد . البته اقامت از طریق تمکن مالی و خرید مسکن نیز امکان پذیر است .

دریافت اقامت اسلواکی حدود 4 ماه طول خواهد کشید گه البته اجازه اقامت دائم در این کشور بعد از 5 سال صادر می شود و اقامات در ابتدا از هر نوعی باشد به شکل موقت داده می شود .

پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت شما در اسلواکی اجاره اقامات دائم ( درصورت تقاضا خود شما جهت اقامت دائم ) ،  حق قانونی تحصیل ، کسب و کار ، خرید ملک ، خودرو و … در هر کشور عضو اتحادیه اروپا که در بالا اشاره شد را خواهید داشت .

براتیسلاوا پایتخت اسلواکی

براتیسلاوا پایتخت اسلواکی

نکته مهم :

برای اخذ اقامت سایر کشور های اروپایی یا باید بورسیه دانشگاهی گرفت و یا سرمایه گذاری کرد . اما برای اقامت اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری نیست و بعد از 5 سال می توان اقامت دائم بدست آورد .

هزینه های موجود در کشور اسلواکی (مسکن ، خوراک و … )

ممکن است بسیاری از افراد بخواهند تا در رابطه با هزینه های موجود در کشور اسلواکی نیز اطلاعاتی داشته باشند  اطلاعاتی که در این بخش تحت عنوان جدول هزینه های موجود خدمت شما عزیزان ارائه می شود مطلقا همین اندازه نیستد اما تقریبا بازه انها در همین حوالی می باشد و تغییرات قیمت انها مقدار کمی خواهد بود با توجه به نرخ تورم موجود در این کشور . البته اطلاعات ارائه شده در این بخش همه جانبه نیستند چرا که عملا معرفی انها ممکن نیست و سعی شده است تا مواردی مهم را ارائه کنیم .

جدول برخی هزینه ها در اسلواکی
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 625 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر 478 یورو
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر 794 یورو
هر متر آپارتمان در مرکز شهر 3178 یورو
هر متر آپارتمان در خارج شهر 2339 یورو
هزینه تحصیل دانش آموز در ماه 200 یورو
هزینه تحصیل دانشجو در ماه 400 الی 600 یورو
هروعده غذایی اررزان 6 یورو
ساندویچ 6 یورو
غدای 2 نفره متوسط 30 یورو
برنج 1 کیلو 1 یورو
گوشت 1 کیلو 9 یورو
کفش رسمی 77 یورو
سیگار 4 یورو

البته نکته مهم را هم نباید فراموش کرد که هزینه آپارتمان در براتیسلاوا بین 600 تا 800 یورو است و در شهرهای دیگر تا یک سوم هم کاهش می یابد .

قیمت زمین در خارج از محدود شهر هر متر در حدود 1 تا 5 یورو با توجه به محل مختلف است .

اقامت موقت اسلواکی

همانطور که گفته شد اقامت برای هر کشوری در حالت اولیه به شکل موقت است و پس از گدشت 3 تا 5 سال می توان اقامت دائم اخد نمود .

اقامت این کشور باید در قالب فرم رسمی صادره توسط وزارت داخلی اسلواکی انجام می شود . این فرم به راحتی از داخل سایت وزارت داخل قابل دریافت و دانلود می باشد .

مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت :

فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی

2 قطعه عکس رنگی  3*3.5

پرداخت هزینه های دولتی

پاسپورت معتبر

مدارک نشان دهنده هدف اقامت

گواهی عدم سو سابقه

تایید سکونت در اسلواکی

مدارک اثبات تمکن مالی

شهروندان خارجی باید در عرض 180 روز پس از اخذ اقامت موقت اسلواکی وارد این کشور شوند . در طی 3 روز کاری باید شروع اقامت را به پلیس خارجه گزارش کند . در عرض 3 روز کاری پس از دریافت کارت اقامت ، تایید دفترجه بیمه سلامت را اخذ نماید .

همچنین در عرض 30 روز پس از اخذ کارت اقامت تحویل مدرک درباره بیمه سلامت در اسلواکی و گزارش پرشکی جهت تایید عدم وچود بیماری خاص ضروری است .

پایتخت اسلواکی

اخذ اقامت دائم

اقامت دائم به متقاضیان دارای صلاحیت ، حق اقامت ، خروج و ورود مجدد به اسلواکی را فراهم می کند . همانطور که چندین بار هم اشاره شد لازمه اخذ اقامت دائم ، گذشت 3 تا 5 سال از مدت اقامت موقت در این کشور می باشد .

مدارک لازم حهت درخواست اقامت دائم : بیمه سلامت ، فرم درخواست ، مدرک مسکونی ، گواهی عدم سو سابقه ، پاسپورت معتبر ، عکس

مشاور ارشد گروه همراهان از كشور اسلواكي هم اكنون در تهران حضور دارند و ميتوانيد با هماهنگي و تعيين وقت قبلي نسبت به مشاوره حضوري و يا تلفني در خصوص اقامت و خصوصا شرايط زندگي و كسب و كار در كشور اسلواكي ، مجارستان ویا سایر کشور های اروپایی اقدام فرماييد. بديهي است اين مشاوره كاملا كاربردي ميباشد

موسسه همراهان گروه

اخذ اقامت اروپا ، مشاوره تخصصی ، اقامت دانشجویی و دانش آموزی

انواع روش های اخذ اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی از لحاظ زمانی به سه دسته تقسیم می شود :

اقامت برای 5 سال

اقامت برای یک دوره نامحدود

اقامت طولانی مدت

انواع روش های مختلفی که می توان با انها اقامت اسلواکی گرفت :

اقامت از طریق کار

اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت ازدواج

اقامت با تولد فرزند

پناهندگی

اقامت اسلواکی از طریق کار

اقامت اسلواکی و اخذ اقامت کار در این کشور برای اتباع اتحادیه اروپا کاملا بلامانع است و می توانند وارد کشور شده و کار کنند .

اتباع خارجی که قصد اخذ اقامت در اروپا با روش کار در اسلواکی را دارند باید حتما پیشنهاد کاری از سوی کارفرما یا شرکتی را داشته باشند . این سیتم به سیستم OfferJob معروف است . کسانی که پیشنهاد شغل دریافت می کنند می توانند تا مدت 2 سال در این کشور اقامت کنند که البته این مدت زمان یکبار دیگر به اندازه 2 سال قابل تمدید است . البته این مدت برای کارگران فصلی تنها 6 ماه است .

اما چگونه با کار می توان اقامت دائم گرفت ؟ اگر شخصی در طی 3 الی 5 سال به مدت کار تمام وقت در این کشور مشغول به انجام کار باشد می تواند تقاضای درخواست اقامت دائم نماید .

کارفرمای اسلواکی که قصد جذب طبعه خارجی برای کار را دارد باید ظرف 7 روز شخص را در اداره کار کشور اسلواکی ثبت نام نماید .

در کنار ان باید تا 8 روز بیمه تامین شخص در دفاتر رسمی بیمه این کشور ثبت گردد که توسط کارفرما باید انجام شود . سپس تمامی این مراحل باید توسط شخص استخدامی امضا و تایید شود .

یک نکته مهم در رابطه با ویزای کار این است که این ویزا قابل اتقال نیست . بدین منظور که شما می توانید برای یک ردیف شغلی ، برای یک کارفرما و کار فقط برای یک محل شغلی درخواست ویزا نمائید . درصورتی که تمایل یه تغییر کارفرما بود باید تقاضای تغییر داده شود .

تمدید ویزای کار توسط دولت این کشور صورت می گیرد و 30 روز قبل از پایان مدت ویزا باید به دفاتر مسئول درخواست داده شود .

ساعت کاری استاندارد در کشور اسلواکی بین 37 تا 40 ساعت در هفته می باشد که شامل قانون اضافه کاری نیز هست . نرخ بیکاری در این کشور تنها به میزان %6 بوده است .

مدارک لازم برای اقامت کار :

پاسپورت ، عکس ، ثبت درخواست به زبان اسلواکی ، گواهی عدم داشتن سو پیشینه ، تست سلامت متقاضی ، اثبات تمکن مالی ، بیمه درمانی ، محلی برای اسکان

همچنین شما می توانید از طریق تکمیل رزومه کاری خود و بارگذاری مدارک داخل وب سایت های موسسات و کاریابی این کشور ، درصورت پذیرش از طرف این نهاد ها دعوت نامه کاری دریافت کنید . در نهایت نسبت به اخذ اقامت اقدام نماید .

اخذ اقامت برای اسلواکی از طریق تحصیل

اقامت از طریق تحصیل یکی از راه های مناسب برای اقامت دراین کشور است . فردی که عاشق ادامه تحصیل است می تواند با شرایط مناسب در این کشور به ادامه تخصیل بپردازد .

تحصیل در این کشور در دانشگاه های عمومی ، دولتی و خصوصی میباشد . تحصیل در دانشگاه های دولتی درصورتی که شخص به زبان اسلواکی مسلط باشد رایگان است .

در دانشگاه های خصوصی تدریس به زبان انگلیسی است و افراد متقاضی باید مدرک زبان درخواستی را داشته باشند . برای تحصیل در دانشگاه ها البته باید دوره های زبان اسلواک را که بصورت کالج خصوصی است را طی کنید . که هزینه های انها حدود 6000 تا 7000 یورو است .

تحصیل در تمامی پایه های لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری مقدور می باشد . آموزش در این دانشگاه ه به صورت کلاس هاس تئوری ، عملی ، آزمایشگاهی ، پروژه ، سمینار و … می باشد .

شرایط تحصیل :

ارائه مدارک ترجمه شده ، به همراه ریز نمرات مقاطع تحصیلی

دوره های تحصیلی لیسانس : بین 3 تا 4 سال طول می کشد . برای ورود به دوره کارشناسی امتحانی به نام Maturia لازم است که پس از دوره دبیرستان گرفته می شود . تحصیل به شیوه کنفرانس ، سمینار ، آزمایشگاه و .. بصورت تمام وقت و نیمه وقت است . دانشجوبان از اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان تحصیل می کنند ولی برای بقیه حدود 2000 تا 5000 یورو هزینه خواهد داشت .

دوره های کارشناسی ارشد : بین 1 تا 2 سال طول خواهد کشید و هزینه ای بالغ بر 2000 تا 8000 یورو می تواند داشته باشد . دانشجوبان مقطع فوق لیسانس می توانند هر هفته به مدت 20 ساعت کار نیمه وفت هم داشته باشند .

تحصی در دوره دکتری : دور دکتری در یک دوره 3 الی 4 ساله با اتخاذ استاد راهنما یا همان سوپروایزر ممکن می باشد . دانشجوبان این دوره به دلیل داشتن وقت بیشتری بخاطر دروس پزوهشی فرصت زیادتری جهت کار دارند .

اقامت از طریق سرمایه گذاری برای اسلواکی

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت اسلواکی ، اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد که خود این روش هم مدل های متفاتی دارد .

کشور اسلواکی به دلیل شرایط کاری و اقتصادی بسیار مناسب بستر خوبی برای مهاجرت در اختیار ما قرار می دهد . هزینه های مالیاتی پایین در این کشور ، آسودگی در سرمایه گذاری ، راه را برای ارائه سرمایه در این کشور هموار تر می نماید . یکی از راه های سرمایه گذاری ثبت شرکت است !

اما چه شرایطی لازم است تا بتوان در اسلواکی ثبت شرکت نمود ؟

هزینه های دولتی که نیازمند ثبت شرکت هستند و در قدم اول پرداخت می شوند معمولا 2000 الی 4000 یورو هستند . مهمتر از ان فرد متقاضی باید 25000 یورو در حساب بانکی خود که در بانک کشور اسلواکی است داشته باشد و این مبلغ باید در حساب بماند .

الته تراکنش سالیانه شرکت هم باید مبلغی بین 8000 تا 10000 یورو باشد .

ارائه طرح توجیحی در رابطه با شرکت یکی از ضروریات دیگر است . شما باید برنامه خود را جهت تاسیس شرکت برای این کشور بیان نمائید .

درصورتی که 3 ال 5 سال از مدت فعالیت شما در قالب شرکت در این کشور گذشت می توانید تقاضای اقامت دائم در این کشور را نمائید . پس از این مدت می توانید خانواده خود را نیز در این کشور در نزد خود اقامت دهید .

مدت زمان ثبت شرکت در اسلواکی در حدود 3 هفته به طول خواهد انحامید .

اقامت از طریق ازدواج در اسلواکی

اگر شخصی خارجی با یکی از تبعه های اسلواکی ازدواج کند می تواند به تبع همسر خود اقامت و یا ویزای شخص تبعه اسلواکی را دریافت نماید .

البته شرایط مهمی در درابطه با اخذ اقامت اسلواکی از طریق ازدواح هم وجود دارد . قبل از هرچیز باید صابت شود که طرف از ازدواج قصدی جدی دارد و صرفا این ازدواج را بهانه ای برای اخذ اقامت قرار نداده است . این ازدواح باید 5 سال پایدار بماند . پس از 5 سال از تاریخ ازدواج ، تابعیت اسلواکی برای فرد مورد نظر صادر خواهد شد .

مزایای کسب اقامت ازطریق ازدواج چیست ؟

زمانی که شما اقامت خود را از طریق ازدواج ثبت می کنید مطمئنا مزایایی برای شما به همراه دارد که شامل موارد زیر می تواند باشد :

اجازه اقامت در اسلواکی و سفر در محدوده سینگن

استفاده از مزایای خدماتی و آموزشی

کسب تابعبت و شهروندی ، برخورداری از کارت بانکی ، حساب بانکی ، خانه ، خودرو . …

ورود به بازار کار ، بیمه درمانی ، حق بازنشستگی و …

شرایط و مدارک جهت اخذ اقامت اسلواکی به روش ازدواج

گواهی تولد طرفین ، ارائه مدارک هویتی همچون پاسپورت ، مدارک تایید ازدواج در اسلواکی ،اثبات اقامت دائم شخص تابعه ، ترجمه تاییدیه از سفارت کشور مبدا که شخص خارجی منعی برای ازدواج ندارد  ، اثبات تمکن مالی فرد تبعه اسلواکی

سن ازدواج در اسلواکی 18 سال می باشد و اگر زیر این سن باشد باید تاییدیه قانونی از مقامات ذی صلاح ازدواج در اسلواکی اخذ شود . ارسال مدارک به مقامات ذی صلاح نباید بیشتر از 14 روز زمان ازدواج فاصله می گیرد .

سه حالت ازدوج : ازدواج در کشور مبدا باشد . . . سخت ترین حالت ازدواج می باشد که شاید عواقبی برای فرد خارجی و کشور وی داشته باشد .

در کشور ثالث باشد : کشورهای اطراف کشور مبدا یا مقصد صورت می گیرد منطقی ترین نوع ازدواج اتباع خارجی می باشد .

ازدواج در کشور مقصد : بهترین شرایط ثبت ازدواج اتباع خارجی باتبعه کشور اسلواکی می باشد . این روش راحت ترین راه برای ثبت ازدواج اتباع خارجی با اتباع اسلواکی می باشد .

اقامت در اسلواکی با تولد فرزند

تولد فرزند دو حالت دارد : تولد فرزند ، فرزند خواندگی

شرایط اعطای تابعیت به فرزند :

یکی از والدین تابعیت اسلواکی را داشته باشد .

فرزند در یکی از استان ها یا مناطق اسلواکی متولد شود و والدین بی تابعیت باشند .

فرزند در یکی از استان ها یا مناطق اسلواکی متولد شود و والدین خارجی باشند . فرزند نتواند به هر دلیل تابعیت یکی را بگیرد .

پدر و مادر مجهول باشد

بچه فرزند خواندگی پذیرفته شود ( بچه تابعیت اسلواکی را نداشته باشد )

مدارک لازم : گواهی تولد فرزند ، مدارک هویت والدین ، تعیین نام و نام خانوادگی فرزند ، اثبات افامت دائم و یا شهروندی اسلواکی ، عدم سو پیشینه ، پرداخت مالیات ، پرداخت حق بیمه طفل ، اثبات سلامت فرزند

اقامت پناهندگی

اقامت پناهندگی هم یکی دیگر ار نوع اقامت های میباشد که التبه شرایط ان با بقیه اقامت ها کاملا متفاوت است . این نوع اقامت در واقع جنبه ای غیرفانونی دارد و فرد به دلایلی که در کشور خود مناسب نمی بیند مثلا شرایط مالی خود و … قصد پناهندگی به کشور دیگری را می نماید .

زمانی که شخص به قصد پناهندگی وارد کشوری می شود در ابتدا به کمپ های پناهندگی برده می شود . عموما این کمپ ها مخصوصا برای کسانی که با خانواده خود مراجعه می کنند شرایط مناسبی ندارند و شرایط را به گونه ای قرار می دهند تا شخصی در همان ابتدا درخواست خود را پس گرفته و به کشور خود بازگردد .

پس از گذشت مدت زمان مشخص این دوره شخص می تواند پس از گدشت از مراحل مربوط به پناهدگی اقامت خود را دریافت نمائید .

14 پاسخ به “اقامت اسلواکی”

 1. بهرام امیری فرد گفت:

  برای مشاوره جهت اسلواکی با شماره های تهران تماس بگریم یا اسلواکی ؟؟؟

 2. جدیری گفت:

  من یه سوال در رابطه با شرایط کار داشتم . با چه شرایطی می تونم خودم در اسلواکی کار پیدا کنم ؟ چون کارفرمایی نمیشناسم برای اینکه منو جذب کنه

  • farabin گفت:

   با سلام و وقت بخیر ، برای اخذ اقامت کار در اسلواکی علاوه بر جذب توسط کارفرما در اسلواکی راه های بسیاری هم هست مثل جذب توسط شرکت هایی که استخدام از سایر کشورها دارند و در بستر وب سایت هاشون از شما رزومه می خوان و …. در این مورد می تونید با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های مناسب صورت بگیره . باتشکر

 3. زاداحمد گفت:

  میشه بفرمائید شرایط خرید منزل در اسلواکی چجوری هستش ؟ اقامت با خرید مسکن هم در اسلواکی ممکن هست ؟

  • farabin گفت:

   با سلام متاسفانه این مورد مقدور نیست ، برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت بگیرد . با تشکر .

 4. همت جو گفت:

  جدول قیمت که گذاشتید تا چه حدی درست هستش ؟ قیمت هاتون بروز هستش ؟؟

  • farabin گفت:

   با سلام ، معمولا قیمت هایی که ارائه می شوند برای سال قبل هستند و همیشه پس از اتمام سال و ورود به سال جدید هزینه ها مطابق با هزینه های نهایی سال قبل ارائه می شوند . هزینه های فعلی داخل جدول مربوط به سال 2019 هستند .

 5. سهیلا یاری گفت:

  توضیحاتتون عالیه ، ممنون
  برای کسب اقامت ثبت شرکت چقدر زمان نیازه ؟

 6. زهرا سادات منش گفت:

  اقامت برای اسلواکی فقط میگیرین شما یا برای بقیه کشور ها هم میشه با شما کار کرد ؟ خیلی ممنون

 7. مهدی قنبری گفت:

  یه فیلم کامل درباره معرفی اسلواکی قرار بدین خیلی خوب میشه . مرسی و ممنونم از توضیحاتی که دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+