اقامت استخدامی

اقامت استخدامی

اقامت استخدامی

farabin خرداد ۲۷, ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اقامت استخدامی

اقامت استخدامی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت میباشد که پیشنیاز اصلی این نوع اقامت پیشنهاد کاری میباشد بدین معنی که یک شرکت باید یک ردیف کاری مشخصی را نیاز داشته باشد که نسبت به آن شغل در کشور مورد نظرکمبود نیرو وجود داشته باشد . این نوع اقامت بیشتر شامل رشته های فنی مانند انواع تخصصی جوشکاری، تراشکاری، لوله کشی ،نجاری، برق ، مخابرات ، کامپیوتر،… و رشته های پرستاری و نگهداری از سالمندان…

برای این منظور چنانچه شما خودتان این پیشنهاد کاری را دارید ما میتوانیم انجام امور اداری و حقوقی انرا برای شما تا رسیدن به اقامت عهده دار شویم و یا چنانچه شما دارای یکی از تخصص های فوق میباشید میتوانیم شما و رزومه تان را در سایت های کاریابی با هزینه بسیار اندکی رجیستر وچنانچه شرکتی تمایل به بهره گیری از تخصص شما داشت سایر امور اداری و حقوقی را به انجام رسانیده تا شما به اقامت مورد نظرتا دست یابید ،از ویژگیهای مثبت این روش این است که شما نیاز به هیچ سرمایه ای جز تخصصتان برای این اقامت ندارید و از نکات منفی ان طولانی بودن این پروسه هست که بعضا تا یک سال و بیشتر طولانی خواهد شد برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید

ايران : ٠٢١۸۸۴۰۸۸۴۲   ☎️     ۰۲۱۸۸۴۱۳۵۳۴

اسلواكی :   00421904223456

مطالبی که در مقاله اقامت استخدامی بررسی می شود :

اقامت استخدامی و بررسی تمامی شاخه های مربوط به این نوع اقامت

اقامت استخدامی چیست؟

اقامت استخدامی توسط چه کسی صادر میشود؟

ویزای کاری

مدارک مورد نیاز ویزای کاری

ویزای کار انواع مختلفی دارد

ویزای کار اسلواکی

ویزای کار سوئد

ویزای کار در آلمان

ویزای کار برای چه مدتی صادر می شود و آیا امکان تمدید آن وجود دارد؟

اقامت استخدامی چیست؟

در دهه امروز مهاجرت از طریق اخذ اقامت استخدامی به کشور های پیشرفته چون اسلواکی ، آلمان ، سوئد ، کانادا ، انگلیس برای کسانی که به دنبال فرصت شغلی بهتر، امنیت شغلی و درآمدی بالاتر و همچنین دستیابی به رفاه اجتماعی مطلوب هستند.
مهاجرت باهدف استخدام در کشور مقصد نیازمند اقامت استخدام هست در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز و شرایط درخواست برای این اقامت می پردازیم
اخذ اقامت استخدام در تمامی کشور های اتحادیه اروپا قوانین مشترکی دارند که شخص متقاضی برای استخدام در کشور های اتحادیهی اروپا باید یک پیشنهاد استخدامی از فرد در کشور مورد تقاضا داشته باشد.
فرد در ابتدای کار باید کشوری را برگزیند که در رابطه با رشته تحصیلی خود بازار کار مناسبتری داشته باشد. بعد از آن اولین مرحله برای دریافت ویزای استخدام اروپا یافتن شغلی مناسب ارائه شده است.
برای جذب نیروی کار برای استخدام در هر کشور اتحادیه اروپایی، ابتدا باید 3 ماه در خود کشور آگهی شود و چنان که شخص متقاضی شغل آگهی شد، یافت نگردید، مجددا جذب نیرو به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی خواهد شد. در نهایت چنانچه کسی در اتحادیه اروپا نیز خواهان شغل آگهی شده نشد نوبت به افراد خارجی میرسد.

اقامت استخدامی توسط چه کسی صادر میشود؟

اقامت استخدمی توسط اداره مهاجرت و شهروندی کشور مقصد که یک ارگان دولتی است صادر میشود.

ویزای کاری

بسیاری از افراد هستند که برای توسعه حیطه کاری خود و داشتن زندگی مرفه تر تصمیم به مهاجرت میگیرند. مهاجرت کاری را میتوان یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرتی دانست. ویزایی که به واسطه آن فرد می تواند مجوز اقامت استخدام و کار در اروپا و یا دیگر کشور های جهان را داشته باشد، ویزای کاری نام دارد. برای مهاجرت و اقامت استخدام از طریق ویزای کاری از سه طریق میتوان اقدام کرد.
روش اسکیل ورکر یا مهارت تخصص (Skilled Worker)
روش جاب سیکر یا جستجوی کار (Job Seeker)
روش جاب آفر یا پیشنهاد موقعیت شغلی (Job Offer)

مدارک مورد نیاز ویزای کاری

اقامت از طریق کار به افراد اجازه میدهد که در حیطه تخصصی خود در کشورهای اروپایی و غیر اروپایی فعالیت کند. اگر تحصیلات و سابقه شغلی با کار مورد نظر در کشور مقصد را دارید و همچنین مدرک زبان مورد نیاز آن کشور را داشته باشید واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید و اما مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا
تکمیل فرم تقاضای ویزای
ارائه اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت
ارائه دو قطعه عکس 4*3 که در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.
ارائه پرینت گردش حساب متقاضی جهت ارائه به سفارت
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی سلامت جسمانی و روحانی
رزمه و سوابق کاری فرد به همراه ترجمه رسمی
بیمه نامه
مشخصات محل اسکان فرد در کشور مقصد مانند واچر رزرو هتل به همراه رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما
کلیه مدارک ارائه شده به سفارت می بایست ترجمه رسمی انگلیسی یا زبان کشور مقصد باشند.
داشتن نامه تائید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی
نامه ارزیابی تاثیرات بازار کار کشورمقصد (اقدامات لازم برای دریافت این نامه می بایست از طرف کارفرما انجام شود)قرداد کار اخذ شده با کارفرما

ویزای کار انواع مختلفی دارد

برنامه انتقال درون شرکتی
بازدید تجاری
ویزای کار پس از تحصیل
ویزای کار همسردانشجو یا کارگر
ویزای کار پرستاران خانگی
و…….

ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی با توجه به این موضوع که این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد تحت تأثیر قوانین اتحادیه اروپا می باشد. جهت کار در این کشور باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید ویزای کار اسلواکی را دریافت نمایید. حداکثر ساعت کاری در اسلواکی 40 ساعت در هفته می باشد در هنگام استخدام، کارفرما موظف است کارگر را با قوانین کار اسلواکی آشنا کند، علاوه بر این فرد را با مقررات بهداشتی و ایمنی و توافقنامه های شغلی نیز آشنا نماید.

استخدام غیر قانونی در اسلواکی غیر مجاز است و اگر کارفرما اقدام به عملی مغایر با قانون کار اسلواکی نماید، به حداقل 100،000 یورو جریمه محکوم می شود. قراردادهای کاری در اسلواکی می تواند برای یک دوره مشخص یا نامحدود صادر شود. قرارداد کاری اسلواکی می تواند برای حداکثر 2 سال صادر شود و قابل تمدید می باشد. جهت تمدید ویزای کار اسلواکی 30 روز قبل از اتمام دوره کاری باید اقدام نمود. مدت زمان انجام کار باید در قرارداد ذکر شود. طرفین می توانند نوعی قرارداد کار آزمایشی منعقد نمایند که این نوع قرارداد حداکثر 3 ماهه می باشد و در برخی از مواقع این نوع قراردادکاری 6 ماهه صادر می شود. قرارداد دیگری که در اسلواکی صورت می گیرد قرارداد کارگران فصلی است که جهت انجام کار های فصلی و موقت که مدت آن 6 ماه می باشد صادر می شود..

ویزای کار سوئد

اقامت استخدامی در سوئد . ویزای کار سوئد دارای شرایطی می باشد که این موضوع هم باید برای کارفرما و هم نیروی کار متقاضی فراهم باشد. کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی خارجی را دارند در ابتدا بایستی پیشنهاد شغلی خود را به مدت 10 روز در سوئد، اتحادیه اروپا و سوئیس آگهی نمایند و پیشنهاد شغلی مورد نظر باید مطابق با توافق نامه های رسمی کشور سوئد باشد. حقوق و دستمزدی که در آن پیشنهاد شغلی مطرح می شود باید حداقل 13،000 کرون ماهیانه باشد.

فرم مربوطه را تکمیل نموده و به اتحادیه صنفی مربوط به خود ارائه دهد. مقررات خاصی برای شهروندان کشورهای خاص وجود دارد و در برخی مواقع ممکن است در صنایع خاصی کمی سخت گیرانه تر باشد. شرکت های تازه تأسیس که کمتر از 1 سال از زمان فعالیت آن ها می گذرد و قصد استخدام نیروی کاری خارج از اتحادیه اروپا داشته باشند مقرات خاصی را باید رعایت بفرمایند.
برای افرادی که قصد انجام فعالیت در کشور سوئد را دارند باید یک مجوز کار از سوئد داشته و باید بالای 18 سال سن داشته باشند. هم چنین باید توانایی صحبت کردن به زبان سوئدی را داشته باشند. مقاله ویزای کاری سوئد توسط موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن و یا استفاده از محتوای مقاله و ایجاد تغییرات در آن از لحاظ شرعی و قانونی حرام می باشد و موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه رضایتی از این کار ندارد.

در برخی از مشاغل شرایط سنی نیز اهمیت دارد. قبل از اخذ ویزای کاری سوئد بایستی یک خانه در سوئد پیدا کنید و این اجاره نامه خانه در سوئد در پرونده شما وجود داشته باشد. ویزای کار سوئد معمولاً برای یک سال معتبر است و این ویزا قابل تمدید می باشد. بعد از مراجعه به سوئد باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام انجام دهید.

ویزای کار در آلمان

آلمان یکی از کشور های اروپایی کمترین میزان نرخ بیکاری را دارد در حدود زیر 4 درصد به این مفهوم شما وقتی که می خواهید در آلمان استخدام شوید یا کار پیدا کنید اگه شما تقاضای کار کردن در آلمان را داشته باشید این کشور به شما یک ویزایی میدهد که شش ماه به شما فرصت میدهد آنجا باشد تا برای خودتان کار پیدا کنید ویزای کار یا استخدامی آلمان با مدرک تحصیلی لیسانس حتی با کاردانی هم میسر هست
در سال 2020 با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی کار حرفه ای، قوانین اخذ ویزای کار این کشور ساده تر شده است. در حالی که شما پیش از این سال 2020 باید دارای حداقل مدرک لیسانس بودید، در قوانین جدید با مدرک کاردانی و یا 2 سال آموزش فنی حرفه ای نیز می توانید ویزای جستجوی کار این کشور را دریافت کنید. علاقه مندان می توانند ویزای جستجوی کار آلمان را در صورت دشتن شرایط لازم درخواست نمایند تا وارد این کشور شده و به کاریابی بپردازند. در روش دوم شما می توانستید با گرفتن دعوت نامه کاری (Job offer) به اداره مهاجرت و سفارت این کشور درخواست ویزای کاری این کشور را داشته باشید.

قبلا مشاغل به مدت 6 ماه در آلمان و اتحادیه اروپا آگهی می شد و اگر شخص مناسبی یافت نمی شد، شما می توانستید برای آن شغل پیشنهاد کار بگیرید. راه سوم دیگری نیز برای کار در آلمان وجود دارد که در زیر شرح داده شده است.
مدت زمان بررسی در خواست ویزای کار برای استخدام در کشور مقصد
بیشتر درخواست ها برای ویزای کار معمولا چند روز تا چند هفته مورد بررسی قرار می گیرند. بسته به این که آزمایشات پزشکی نیاز باشد یا خیر و اینکه حجم کاری در دفتر صدور ویزا چقدر باشد، متغیر است.

ویزای کار برای چه مدتی صادر می شود و آیا امکان تمدید آن وجود دارد؟

مدت زمان اعتبار ویزای کار کاملا به نوع کار در کشور مقصد و نوع ویزای کاری درخواست شده بستگی دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

+