اقامت ازدواج

اقامت ازدواج

اقامت ازدواج

farabin خرداد ۲۷, ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اقامت ازدواج

اقامت ازدواج یک روش مطمئن و خوب برای افراد مجرد میباشد چنانچه شما شریک زندگی مناسبی را در خارج از کشور دارید ما میتوانیم امور اداری و قانونی آنرا عهده دار شویم ، اما چنانچه شما دارای پیشنهادی نیستید میتوانیم شما را در سایت های همسر یابی رجیستر و چنانچه شخصی تمایل به ازدواج با متقاضی را داشت میتوانیم انجام امور رسمی و قانونی این پروسه را انجام دهیم . برای اطلاعت بیشتر با ما تماس بگیرید .

ايران : ٠٢١۸۸۴۰۸۸۴۲   ☎️     ۰۲۱۸۸۴۱۳۵۳۴

اسلواكی :   00421904223456

مواردی که در این مقاله بررسی میشود

-اقامت ازدواج

-قوانین اخذ اقامت از طریق ازدواج داخل ایران

-فرایند اخذ اقامت از طریق ازدواج

-مراحل درخواست اجازه اقامت برای ازدواج

-مسئولیت و عواقب های پس از ازدواج

-مزایای اقامت از طریق این روش

-معایب اقامت ازدواج

– مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

– شرایط کلی اخذ اقامت

– شرایط ازدواج و اخذ اقامت در انگلیس

– شرایط ازدواج و اخذ اقامت در کانادا

– شرایط ازدواج و اخذ اقامت در اسلواکی

-هزینه صدور ویزای ازدواج در اسلواکی

اقامت ازدواج

یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت یک کشور ازدواج میباشد بدین مفهوم که در صورت ازدواج با شخصی که تابعیت یا اقامت یک کشور خارجی را دارا میباشد میتوان نسبت به اخذ اقامت و تابعیت آن کشور اقدام نمود . قوانین و مقرارت کشور های مختلف دنیا برای اعطای اقامت و تابعیت آنها به یک شخص خارجی از طریق ازدواج متفاوت میباشد و برای هر کشور باید شرایط خاص آن را مطالعه کرد .

در اکثر کشورهای دنیا بین زن و مرد در این موضوع هیچ تفاوتی نیست . به طور مثال اگر مردی آمریکایی با زن آلمانی ازدواج کند ، مطابق قوانین آلمان مرد میتواند تابعیت کشور آلمان را داشته باشد . یا اگر شخصی با یک استرالیایی یا کانادایی ازدواج کند میتواند تابعیت این کشورها را تحصیل نماید چون همانطور که گفتیم در اکثر کشورهای دنیا هیچ فرقی بین ازدواج با زن و مرد خارجی برای اعطای تابعیت نیست .بنابراین در کشورهایی مانند آلمان ، کانادا ، بلژیک ، هلند ، استرالیا ، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورها زن و مردی که باهم ازدواج کنند میتوانند تابعیت آن کشور را تحصیل نمایند .

قوانین اخذ اقامت از طریق ازدواج داخل ایران

اگر شخصی ( زن یا مرد ) با یک تبعه خارجی ازدواج کند ، می تواند تابعیت کشور آن شخص را به دست آورد . طبق بند 6 ماده 976 قانون مدنی ، اگر یک زن غیر ایرانی با یک مرد ایرانی ازدواج کند ، تبعه ایرانی محسوب می شود . از بیان این ماده درمی یابیم که کسب تابعیت برای زن غیر ایرانی تحمیلی می باشد ولی عکس این قضیه نیز وجود دارد به طوری که در ازدواج یک مرد غیر ایرانی با یک زن ایرانی ، تحمیلی در اخذ اقامت ازدواج وجود ندارد .

نکته مهم

مطابق قانون اروپا ، ازدواج با شخص اروپایی مثلا با زن یا مرد آلمانی ، باید شخص درآمدی به اندازه کافی داشته باشد که بتواند همسر خود را تامین کند و اثبات آن برای دولت جهت اخذ اقامت از اصلی ترین شرایط مورد نیاز است . لازمه داشتن درآمد هم کار میباشد که پیدا کردن آن در کشور اروپایی جز واجبات میباشد و باید حداقل شش ماه مالیات دهد و کار کند . در آمریکا هم داشتن درآمد کافی برای حمایت همسر از شرایط اساسی ازدواج است اگر شخص شغلی ندارد یا درآمدش کافی نیست میتواند میزان دارایی اش را نشان دهد بدین معنی که توانایی مالی اداره ی زندگی اش را داراست یا حمایت یک شهروند آمریکایی را از خودش و همسرش داشته و به دولت خویش نشان دهد که از چنین حمایتی برخوردار است و برای تامین مخارج زندگی اش مشکلی ندارد .

فرایند اخذ اقامت از طریق ازدواج

درصورت رسمی بودن ازدواج ، و برای دریافت ویزای ازدواج ، کشور مقصد باید به سفارت مراجعه کند درصورت بررسی اسناد و تایید واقعی بودن مدارک تحویل داده شده و تایید توان مالی همسر تبعه برای تامین مخارج زندگی مشترک ، ویزای ازدواج برای فرد صادر میشود . اعتبار این ویزا یک سال و قابل تمدید است  درصورت پایبند بودن فرد به زندگی مشترک و داشتن اطمینان صحت از این ازدواج ، هر ساله میتواند ویزای خود را تمدید کند و حداقل پس از سه الی پنج سال تمدید میتواند درخواست اخذ تابعیت کند .

مراحل درخواست اجازه اقامت برای ازدواج

تکمیل فرم در خواست

شخص متقاضی باید کلیه اطلاعات مربوط به خود و همسر را ارائه نماید علاوه بر آدرس ، شماره تلفن و ایمیل ، می بایست شماره شناسایی شخصی او در کشور دیگر نیز ارائه شود. برای ارسال درخواست می بایست :

طرفین ازدواج حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.

یک آدرس ایمیل معتبر ارائه کنید

می بایست قابلیت پرداخت هزینه درخواست از طریق ویزا یا مستر کارت داشته باشید

هر دو طرف متقاضی ازدواج نباید در زمان اقدام ، ازدواج کرده باشند . طرفین می بایست مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن آن ها است ارائه نمایند .

شخص متقاضی ازدواج نباید ممنوعیت ورود به کشوری که تمایل ازدواج با شخص آن کشور را دارد داشته باشد .

با شخصی که تابع کشور دیگر است و میخواهد ازدواج کنید می بایست درآمد مشخص و کافی برای ساپورت مالی همسر خود را داشته باشد .

اقامت ازدواج

اخذ اقامت ازدواج با ما بسیار آسان تر از آن است که تصور می کنید !

مسُولیت و عواقب پس از ازدواج

مسُولیت مهاجرت و اخذ اقامت ازدواج به نحوی است که مرد وظیفه دارد تا 3 سال تمامی هزینه زندگی همسر خود را بر عهده گرفته و پرداخت نماید.

قوانین و مقرارت طلاق پس از دریافت اقامت

– مرد تا بعد از گذشت دو سال ازدواج هنوز در حالت مشروط و موقت به سر میبرد به نوعی اگر بعد از دوسال طلاق بگیرد هیچ فرقی هم ندارد که طلاق از طرف چه کسی هپاست . اقامت ازدواج متقاضی باطل میشود و درصورت داشتن اقامت دائمی هیچ وقت اقامت آن باطل نخواهد شد چه طلاق بگیرد و چه نگیرد .

مزایای اخذ اقامت از طریق ازدواج

هزینه پایین

اجازه اشتغال تمام وقت

برخورداری از حقوق مساوی با شهروندان اتحادیه اروپا

قطعی بود دریافت تابعیت پس از گذشت دوره انتظار تابعیت ( حداقل سه سال )

معایب اخذ اقامت از طریق ازدواج

نیاز به مدرک زبان حداقل A1

الزام به اشتغال همسر با درآمد نسبتا بالا

مدارک لازم برای اخذ دائم از طریق ازدواج

مدارک ازدواج

مدارک شغلی همسر تبعه

مدارک زبان A1

اقامت ازدواج اسلواکی

شرایط کلی اخذ اقامت ازدواج

معتبر بودن ازدواج امری لازم و قانونی است که در هر کشور و فرهنگ و آداب و رسومی متفاوت می باشد ولی موردی که در همین باب حائز اهمیت است ، این می باشد که اگر ازدواج در هر مکان رسمی صورت گرفته باشد و یا عرف جامعه آن را قبول داشته باشد ، مورد قبول و تائید است . اکنون در ادامه مطالب ، به بررسی شرایط اخذ تابعیت و اقامت ازدواج در چند کشور از جمله کانادا ، انگلیس، کانادا و اسلواکی می پردازیم.

شرایط ازدواج و اخذ اقامت انگلیس

هر کشور برای دریافت یا ارسال مهاجر ، شش روش مهاجرتی دارد . یکی از این روش ها از طریق ازدواج می باشد . پس یکی از روش های مهاجرت به انگلیستان از طریق ازدواج می باشد . ازدواج هایی که با افراد خارجی صورت می گیرد ، عموما آثار حقوقی به همراه دارد . اما به طور کلی اگر خواهان مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج می باشید ، باید به خاطر داشته باشید که بسیار موثر می باشد که شخص دارای تابعیت و پاسپورت انگلیستان باشد و همچنین پناهنده نباشد . چرا که در این صورت ، وقت زیادی را صرف مهاجرت به انگلستان خواهید کرد . در خصوص سن ازدواج در کشور انگلستان باید 18 سال را در نظر گرفت .

شرایط ازدواج و اخذ اقامت برای کانادا

به طور کلی ، ازدواج یکی از طرق مهاجرتی است و می تواند منجر به اقامت موقت ، اقامت دائم ، و سپس اخذ تابعیت کشور جدید گردد . ازدواج با تبعه کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد ، می‌تواند باعث شود که فرد بیگانه اقامت کانادا را اخذ کند . در مجموع این روش با نام spousal sponsorship شناخته می‌شود که دو روش عمده دارد :

در صورتی که به دلیل ویزای اقامت کاری یا تحصیلی در کانادا بوده اید و حالا با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده اید، می‌توانید از داخل خاک کانادا درخواست این ویزا را بدهید ؛

حالت دوم در شرایطی است که بیرون از کانادا اقامت دارید . در این صورت همسر شهروند کانادا باید اسپانسر شما شود و شما بیرون از کانادا این پروسه را شروع کنید . شما در صورت ورود به کانادا می توانید در کانادا با اقامت ازدواج ، اقامت دائم کانادا بگیرید.

اقامت اسلواکی با ازدواج

اخذ اقامت کشور اسلواکی به روش ازدواج در کمترین زمان با همراهان گروه

شرایط ازدواج و اخذ اقامت برای اسلواکی

در رسیدن به اقامت از طریق ازدواج با تبعه ی اسلواکی دانستن زبان آن کشور از شروط مورد نیاز می باشد که صحت آن از طریق مصاحبه استعلام میشود . در آن مصاحبه من باب , وضعیت فرهنگی و جغرافیایی آن کشور از متقاضی ازدواج که تبعه خارجی است سوال میشود .
ازدواج یک شهروند اسلامی و یک فرد خارجی باید در دفتر ثبت همان کشور و با مفاد قانون خانواده آن کشور ثبت شود . برای رسیدن به اقامت دائم از طریق ازدواج در کشور اسلواکی بین یک تبعه خارجی و یک شهروند اسلواکی باید به استناد قانون اقامت خارجی آنها تنظیم گردد . و مراسم ازدواج آنها در اداره ثبت صالحه انجام شود .

این اداره صالح با توجه به محل اقامت دائم یکی از طرفین [ زن و شوهر ] انتخاب میشود . اگر یکی از زوجین دز نظر داشته باشد که مراسم ازدواج خود را در جای دیگری به غیر از اداره ثبت صالح خود انجام شود باید تاییدیه آن اداره را داشته باشند .
مراسم ازدواج زوجین دز حضور شهردار و یا یک مشاور و یا یک افسر رجیستری انجام میگردد . مراسم ازدواج های مذهبی و عهد های ازدواج باید توسط زن و شوهر به یکدیگر در حضور کشیش از کلیسای ثبت نام خوانده شده و سند ازدواج بصورت اداره ثبت صالح محلی و ظرف ۳ روز پس از عروسی ارسال می شود .
اسناد و مدارک مورد نیاز برای ازدواج با یک تبعه اسلواکی , که این مدارک باید ۱۴ روز قبل از مراسم ازدواج به اداره ثبت صالح تقدیم گردد به شرح ذیل است :

۱- گواهی تولد

۲- تاریخ و محل تولد

۳- داده های شخصی پدر و مادرشان

۴- سندی که ثابت می کند ظرفیت قانونی خارجی برای ورود به یک ازدواج را دارد . این سند گواهی بر این است که هیچ مانع قانونی برای جلوگیر ی از ازدواج نمی شود که شامل : ۱- نام ۲ نام خانوادگی ۳- تاریخ و محل تولد شهروند ۴ – آدرس اقامت دائم

این سند توسط اداره ثبت کشور خارجی از مبدا صادر خواهد شد . و یا برای برخی از کشورها , این اسناد توسط سفارتخانه صادر شود . مترجم این اسناد باید به طور رسمی تایید شده کشور اسلواکی باشد و توسط وزارت دادگستری جمهوری اسلواکی ترجمه شده باشد و همچنین باید این اسناد و گواهی ها مهر و موم گردد.

حضور یک مترجم رسمی در دادگاه در مراسم ازدواج مورد نیاز است .

اگر یک شهروند اسلواکی دارای اقامت دائم درخارج از کشور باشد باید مدارک ذیل ارائه دهد ؛

۱- تایید مسکن صادر شده خود توسط مقامات صالح دولت اسلواکی

۲- تایید شهروند اسلواکی ممکن است با ارسال یک گذرنامه معتبر صادر شده و توسط جمهوری اسلواکی جایگزین شده است

قبل از مراسم ازدواج زن و شوهر باید با پر کردن یک فرم درخواست رسمی برای مراسم ازدواج را ارایه دهند گاهی اوقات به دلیل موانع جدید می توانید تنها توسط یکی از fiancees انجام شود و هزینه اداری آن EUR.66 است.

هزینه صدور ویزای ازدواج در اسلواکی

هزینه ثبت ازدواج در اسلواکی برای یک فرد خارجی با فرد اسلواکی ۶۶ یورو
هزینه ثبت ازدواج در اسلواکی برای دو شهروند غیر اسلواک که اجازه اقامت در اسلواکی را دارند ۱۶۵٫۵ یورو
هزینه ثبت ازدواج در اسلواکی برای دو شهروند غیراسلواک که اجازه اقامت در اسلواکی را ندارند ۱۹۹ یورو
هزینه اجازه ازدواج بین یک فرد اسلواک و یک فرد خارجی در خارج از اسلواکی ۳۳ یورو
هزینه درخواست ثبت ازدواج به صورت ویژه ۲۵ یورو
هزینه تائیدیه اسناد صادرشده توسط مقامات اسلواک در کشور اسلواکی ۲۰ یورو
هزینه تائیدیه اسناد صادرشده توسط مقامات اسلواک در یک کشور خارجی  ۲۰ یورو

توجه : هزینه های ارائه شده در داخل این صفحه ممکن است نوسان داشته باشند و برای آشنایی کاربران ارائه شده اند . در صورت داشتن سوال در هریک از موارد مربوط به اقامت ازدواج یا سایر موارد می توانید با ما تماس بگیرید .

باتشکر ؛ همراهان گروه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+